Narnie

1. listopadu 2011 v 20:57 | Angeee |  Píšu

Narnie je fiktivní svět, který vymyslel C. S. Lewis a publikoval ve své knize Letopisy Narnie. Vyšlo celkem 7 dílů - Čarodějův synovec; Lev, čarodějnice a skříň; Kůň a jeho chlapec; Princ Kaspian ; Plavba Jitřního poutníka; Stříbrná židle a Poslední bitva. Dokonce byly natočeny i tři flmy a vytvořeny dvě počítačové hry.

Mezi hlavní postavy patří čtyři sourozenci z VB - Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. V Narnii se také objevuje vládce země lev Aslan.
Čas v Narnii ubýhá rychleji, například když se sourozenci vrátily do země po roce v Narnii už uběhlo několik staletí.

Autor se také nechal inspirovat antickou mitologií proto se v knize (později i ve filmu) objevují fauni, kentauři, najády, minotaurové a další. Také tam vystupují zvířata, která umějí mluvit jako třeba bobr, jezevec, liška a vlci.

Narnie byla také obviněna z rasismu, protože všechny děti, co dotohoto světa vstoupily, byly angličané a všechny cesty vedly také z Anglie. Ale pokud vememe na vědomí, že tato kniha byla psaná ve 20. století pro anglické děti, myslím, že k tomu není co dodat. Myslím, že je mnoho jiných knih, které diskriminují nějaké státy a národy.

Něco o filmu: Tento příběh vypráví o čtyř sourozencech Lucince, Edmundovi, Zuzaně a Petrovy - kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit, aby dokázali ledové kouzlo zlomit a osvobodit tak říši navždy.
Tento americký film se natáčel především v Evropě, například v Praze, Londýně, ale také na Novém Zélandě.

Prosím nekopírujte! Tento článek mi dal poměrně dost práce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama