Duben 2012

Dějepis - Nuda nebo zábava?

25. dubna 2012 v 20:05 | Angeee |  Píšu

Mě osobně dějepis hrozně baví! Ale znám spoustu lidí (studentů/žáků). Já sice nevím jestli vás dějpis baví či vůbec ještě chodíte do školy, ale rozhodla jsem se na psat pár tipů, které by vám mohly pomoct si něco z dějepisu zapamatovat a možná si i trošku vylepšit známky (no, to asi ne :). Ale no co k věci, prostě vám sem napíšu pár rad, co občas pomáhají mě.

1.) I filmy můžou být poučné!
I na internetu můžeš najít spoustu filmů, které se týkají probíraného učiva. Například, učite se o středověku? Takových filmů je spousta, pokuď tě zajímají mučící nástroje, přiběh o Johance z Arku či jak vypadal život obyčejného člověka ve středověku, filmy nejsou špatná volba. Jestli se učíte novověk, tak filmů o druhé světové válce či významných osobnostíje také mnoho :). Stačí jen hledat.

2.) Knihy nemusí být vždy nudné.
Pokud nejsi zrovna velkým čtenářem a tlusté bichle tě děsí, nezoufej! Existuje spousta krásných poučných knih s krásnými ilustrace, které jsou psané zábavno formou a také se tam toho mnoho dozvíš! Mně osobně vyhovují knížky DĚSIVÉ DĚJINY, kde se toho opravdu hodně dozvím a někdy i pobavím či zasměju nad vtipnými ilustracemi, takže doporučuji :) !

3.) Testy, kvízy, křížovky...
Nemyslím tím jenom vyplňování, ale i samotnou tvorbu. Třeba my jsme měli na dějepis za úkol vymyslet a napsat křížovku, což byl podle mě dobrý nápad, protože i při té tvorbě se toho můžeš hodně dozvědět a při tom psaní možná i něco zapamatovat :).

Co dále napsat jen ... POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ :)

Fyzika !

24. dubna 2012 v 19:59 | Angeee |  Škola

No, - žačínají moje články někdy něčím jiným? Jo vlastně občas píši ,,takže" nebo ,,jelikož" ale o tom jsem psát nechtěla. Nebo jo? Ne, určitě ne chtěla jsem napsat nějaký inteligentní článek, ale jak tak koukám to se mi asi nepovede. Jelikož se mi chce napsat nějaký článek, a z obýváku musím poslouchat křik mamky, ať se jdu učit fyziku (z které mám v poslední době špatný známky) rozhodla jsem se udělat kompromis a napsat o fyzice, konkrétně o silách. Já vím, že to asi většinu z vás odradí a článek nedočtete, ale držím vám palce.
Nejdřív jsem se rozhodla napsat o geniálním (i když trochu praštěném) fyzikovi a to Isaacu Newtonu.

Isaac Newton
Isaac Newton se narodil na Štědrý den 1642, byl malý a slabý a tak doktor prohlásil, že nepřežije. Ale přežil. Už od malinka byl nadšený pro vědu, ale ve škole si učitelé nemysleli, že je chytrý, protože většinu pokusů prováděl doma a ve škole už na to nějak neměl čas. Nejznámější věc, která je spojována s Newtonem bude asi jablko, které mu roku 1666 spadl na hlavu v ovocném sadě a on začal pořádně přemýšlet o gravitaci. Nejspíše si kladl otázky jako ,,Proč jablko spadlo a Měsíc nepadá?" a podobně. Mnoho svých úvah a objevů Newton dlouho nepublikoval, protože byl příliš zaměstnaný počítáním příkladů, nakonec se ale bál aby mu to nějaký vědec nevyfoukl a tak začal sepisovat knihu. V které popisoval skoro celý vesmír a sepsal zákony - Newtonovy zákony (překvapivě :)) Isaac neměl rád ženy a nikdy se neoženil. Isaac Newton zemřel roku 1727 kvůli kamenu v močovém měchýři.

No, myslela jsem, že napíši delší článek, ale nějak se mi od toho nechce ještě se musím učit dějepis, zeměpis a francouzštinu. Takže o gravitaci, tíhovém zrychlením či o Aristotelovi se ode mně nedozvíte, jaká škoda co?? :D Snad jste si z mého článku aspoň něco zapamatovali a zatím ahoj, snaad zase bryzy napíši
Angeee

Školní výlet do ZOO

24. dubna 2012 v 19:26 | Angeee |  Deníček

Takže, rohodla jsem se vám napsat, co jsem dnes dělala - takže jestli vás to nezajímá, klidně můžete tenhle článek přeskočit - já nikoho nenutím, aby četl o mém nezajímavém životě. :)
No, tak kde začít... Ráno jsme jeli se třídou do ZOO (samozdřejmě s námi jeli ještě dva učitelé, ale ti byli v pohodě :)) V Zoo jsmě měli jen necelou hodinu rozchod, což mi bylo líto, protože jsme nestihli projít ani polovinu. Potom jsme měli v Indonéském pavilonu komentovanou přednášku o peří, srsti a šupinách, což se mi taky líbilo - mohli jsme si šáhnout na živého hada a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. I když upřímně si z toho nic moc nepamatuju. Potom jsme měli další třičtvrtěhodinový rozhod, při kterém jsme se aspoň stihli podívat nahoru na žirafy :). Potom už jsme museli jet zpátky do školy. I když byl výlet poměrně krátký, moc se mi líbil a doufám, že se třídou ještě někam pojedeme :) :)

(fotky přidám později, teď mi nejdou vkládat)

Obvyklé téma: Titanic

23. dubna 2012 v 20:04 | Angeee |  Píšu

No, já vím, že na tohle téma píší hodně blogerek a blogerů. A tak jsem se rozhodla, že budu mezi nimi. Nebudu psát o tom veleúspěšném filmu (no přiznám se ani jsem ho neviděla - já vím jsem ostuda), ale o té katastrofě, při které zahynulo přes tisíc nevinných obětí.
Osobní parník Titanic vyplul 10. dubna1912 po poledni. Na palubě bylo v té době přes dva tisíce lidí, kteří ještě netušíli, že jich přežije jen sedm set. Když Titanic vyplul bylo pěkné počasí, klidné moře a plavbu nic nerušilo. třetího dne, ale přišla zpráva, že se v oblasti již se Titanic nachází mohou nacházet ledovce.
V neděli čtrnáctého dubna Titanic narazil bokem do ledovce, náraz byl ale slabý a tak cestující ani posátku nějak nevyrušil. Zprávy o poškození byly zjištěny až o něco později.
První trosky Titanicu se objevily roku 1985.
Vím, že jsem toho moc nenapsala, ale jestli mě trochu znáte, že jí moc dlouhé články nepíšu - snad vám to nevadí :). A moc se omlouvám jestli jsem sem napsala nějaké nepravdivé informace.Konec blogu??

23. dubna 2012 v 18:46 | Angeee |  Deníček

No, vím, že jsem tu dlouho a když říkám (spíž píšu) dlouho myslím tím opravdu dlouho (teda aspoň na mě). No teprave teď po třiceti dvou dnech, co jsem na svůj blog nepsala jsem se rozhodla napsat. Já vím jsem hrozná, no nebudu vám sem psát lživé výmluvy jako že jsem neměla čas a podobně, ale řeknu to narovinu - přestolo mě to bavit. Ale dneska jsem na to zase ,,dostala chuť", takže já vím, že vás asi zklamu, ale blog rušit nebudu. Nebojte, bude tu s vámi ještě hodně dlouho.
Takže to je asi všechno, co jsem chtěla napsat. No a ještě se chci hrozně omluvit affs, že jsem teď měsíc neobíhala (já vím jsem hrozně zlá :( ), ale dneska to všechno napravím. No tak zatím ahoj a snad ještě dneska napíšu nějaký inteligentní článek :)
Vaše milující adminka Angeee ♥