Fyzika !

24. dubna 2012 v 19:59 | Angeee |  Škola

No, - žačínají moje články někdy něčím jiným? Jo vlastně občas píši ,,takže" nebo ,,jelikož" ale o tom jsem psát nechtěla. Nebo jo? Ne, určitě ne chtěla jsem napsat nějaký inteligentní článek, ale jak tak koukám to se mi asi nepovede. Jelikož se mi chce napsat nějaký článek, a z obýváku musím poslouchat křik mamky, ať se jdu učit fyziku (z které mám v poslední době špatný známky) rozhodla jsem se udělat kompromis a napsat o fyzice, konkrétně o silách. Já vím, že to asi většinu z vás odradí a článek nedočtete, ale držím vám palce.
Nejdřív jsem se rozhodla napsat o geniálním (i když trochu praštěném) fyzikovi a to Isaacu Newtonu.

Isaac Newton
Isaac Newton se narodil na Štědrý den 1642, byl malý a slabý a tak doktor prohlásil, že nepřežije. Ale přežil. Už od malinka byl nadšený pro vědu, ale ve škole si učitelé nemysleli, že je chytrý, protože většinu pokusů prováděl doma a ve škole už na to nějak neměl čas. Nejznámější věc, která je spojována s Newtonem bude asi jablko, které mu roku 1666 spadl na hlavu v ovocném sadě a on začal pořádně přemýšlet o gravitaci. Nejspíše si kladl otázky jako ,,Proč jablko spadlo a Měsíc nepadá?" a podobně. Mnoho svých úvah a objevů Newton dlouho nepublikoval, protože byl příliš zaměstnaný počítáním příkladů, nakonec se ale bál aby mu to nějaký vědec nevyfoukl a tak začal sepisovat knihu. V které popisoval skoro celý vesmír a sepsal zákony - Newtonovy zákony (překvapivě :)) Isaac neměl rád ženy a nikdy se neoženil. Isaac Newton zemřel roku 1727 kvůli kamenu v močovém měchýři.

No, myslela jsem, že napíši delší článek, ale nějak se mi od toho nechce ještě se musím učit dějepis, zeměpis a francouzštinu. Takže o gravitaci, tíhovém zrychlením či o Aristotelovi se ode mně nedozvíte, jaká škoda co?? :D Snad jste si z mého článku aspoň něco zapamatovali a zatím ahoj, snaad zase bryzy napíši
Angeee
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 24. dubna 2012 v 20:43 | Reagovat

To já z fyziky nemám tky moc dobrý známky :-D Jednička se mi asi do konce školního roku nepovede... Ale pěkný článek, polovinu z toho jsem měla vypsanou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama