Prosinec 2012

Vynálezci 19. a 20.století

6. prosince 2012 v 18:23 | Angeee |  Píšu

Tak jelikož jedna moje kamarádka je zběhlá v různých teoriích, které ji neustále nevycházejí, protože jí je někdo kazí, tak jsem se rozhžodla napsat kratší článek o známých vynálezcích.
Jako první mě napadá Thomas Alva Edison, muž který vynalezl žárovku, ikdyž to není tak opravdu pravda. Edison sice žárovku zdokonalil do dnešní podoby a podařilo se mu prodloužit její životnost z několika málo vteřin na celé dny, týdny... Dále si také nechal patentovat fonograf, elektromobil, umělý kaučuk a spoustu dalšího.
Tak a koho dalšího? No, jako další mě napadá Alexander Graham Bell, americký profosor, fyzik a samozdřejmě vynálezce. Toto jméno asi všichni znáte, protože vynalezl telefon. Jeho první hovor se uskutečnil roku 1876, kdy volal svému pracovníkovy se slovy: ,,Pane Watsone, přijďte sem Potřebuji vás." Mezi další jeho úspěch patří založení telefonní společnosti Bell Telephone Company.
A do třetice jsem vybrala Alfreda Nobela. Švédského chemika, který vynalezl dynamit. Díky němu byla založena Nobelova cena a na jeho počest byl pojmenován prvek Nobelium.
Tak to je asi vše, mějte se! vaše adminka Angeee :D

Dr. Horrible sing-along blog

5. prosince 2012 v 20:59 | Angeee |  Recenze

Byla jsem docela překvapená, když jsem zjistila, že spousta mých kamarádů tenhle film nezná, proto jsem se rozhodla napsat krátkou recenzi. U tohohle filmu mě mrzí, že zatím není v českém dabingu.
Takže, jde o muzikálový film, kde hlavní role ztvárnili Neil Patrick Narris, Nathan Fillion a felicia Day. Neil v tomto filmu hraje Billyho, který je zamilovaný do dívky, kterou vídá v prádelně. Billy ale není takový jaký se zdá, je padouchem a snaží se dostat do Zlého spolku zla (Evil League of Evil). Ve filmu se také objevuje Dr. Horriblův největší nepřítel Kapitán Kladivo (Captain Hammer), který ho neustále poráží a randí s Penny, dívkou do které je zamilovaný. Film končí tím jak Billy přemůže Kapitána Kladiva, ale smrtelně zraní Penny. Stane se pánem světa, ale není šťastný. Zjistil, že to, co opravdu chtěl nebylo členství v Zlém spolku Zla, ale Penny.
Podívala jsem se na něj, protože to byl jednu dobu nejoblíbenější film mého bratrance, byl ním přímo posedlý a pořád si zpíval ty písničky. Teď už se mu nedivím. Tento film se opravdu líbí, ikdyž filmy podobného typu nemusím. Nejvíce mě zaujaly ty zvláštní, skvělé a také šílené písničky v podání hlavních herců, především Neila Patricka Harrise. A tady si je můžete poslechnout:

Viděli jste tenhle film?? Pokud ne, zaujala vás moje recenze nebo písničky??

Můj vysněný sen

3. prosince 2012 v 20:56 | Angeee |  Píšu
2222941282894205808051000019924387331898901342598nlarge_large

Upřímně tahleta slova poslední dobou naprosto nesnáším. To, když se mě někdo zeptá, čím bych chtěla být nebo co bych chtěla v budoucnu chtěla dělat. Opravdu netuším, máte to taky tak? Někdy si připadám úplně nemožná, není nic v čem bych vynikala. Věci, které bych chtěla dělat mi nejdou nebo bych se s nimi neuživila a to co mi navrhují rodiče by mě vážně nebavilo. Mamka se mě především snaží dotlačit na práva, ale já se vážně nechci stát tou vystresovanou mumií z kanceláře. Takže mi zbývá jen doufat, že objevím něco v čem jsem dobrá a zjistím, co je mým životním snem. A co vy, máte nějaký sen? Své vysněné povolání? Pokud ano, prosím napište to do komentů. :)

A tady přidávám jednu písničku, kterou se marně pokouším naučit na kytaru: