Březen 2013

Dexter Morgan, krevní analytik, milující otec i sériový vrah

27. března 2013 v 17:46 | Angeee |  Recenze
Takže jelikož jsem už dlouho nenapsala, rozhodla jsem se to napravit. Původně jsem chtěla napsat ,,trochu" delší článek o Dextrovi, ale nakonec z toho udělám jen kratší recenzi, jsem prostě líná.
Obsah: Dexter Morgan, na první pohled sympatický vyšetřovatel v nejlepších letech, má nezvyklého koníčka, zabíjí lidi. Dexter totiž už od dětství prakticky necítí žádné emoce. Jediné, co u něj dokáže zvednout hladinu adrenalinu je usmrcení jiného člověka. Jeho práce forenzního vyšetřovatele mu umožňuje přístup k nevyštřeným případům, kde se pachatele nepovedlo usvědčit, Dexter úrpstě vezme spravedlnost do svých vlastních rukou a sám se pak spravedlnosti vyhne. Jenže nejde o žádného mstitele, jak se může zdát, sám s vražděním nemůže přestat a musí napolňovat svou jedinou touhu. Policie se s tak rafinovaným vrahem nikdy dřív nesetkala a zdá se, že jeho řádění nemůže zabránit. Aby se Dexter mohl začlenit do společnostu, musí každý den hrát svou roli člověka s normálními emocemi. Ke každé sutuaci má přiřazenou nějakou emoci, kterou prostě předvede, aby ho okolí nepovažovalo za bezcitného a kupodivu se mu to daří. Člověk, kterého Dexter hraje je zdvořilý, šarmantní a charismatický, což mu zajišťuje poměrně dost přátel. Jenže jak dlouho může chodit svobodně po světě než si ho někdo všimne? (teda alespoň to se píše na Česko-Slovenské filmové databázi)
Můj názor: Zbožňuju tenhle seriál! Ani netuším proč, vlastně ano. Jsem poněkud morbidní a fascinují mě zločinecké mysli, tedy je to seriál stvořený pro mě. Vraždících šílených psychopatů je tam vážně dostatek. Mimochodem ten herec, co hraje Dextera je fakt úžasnej, hraje to dost přesvědčivě! xD
Hodnocení:

John Lennon, člen populární kapely z 60. let

11. března 2013 v 19:30 | Angeee |  Píšu
Tumblr_mj9kiwzi2m1rk557io1_500_large

Rozhodla jsem se napsat o neuvěřitelné osobnosti o Johnovi Lennonovi, protože jsem o něm právě dočetla knihu. Myslím si, že ho nejspíš všichni znáte nebo jste o něm alespoň slyšeli. Možná se v tomto článku dozvíte něco, co jste nevěděli.
Dne 9.října 1940 v sedm hodin ráno se narodil John Winston Lennon. I když Jonh měl svou vlastní matku, vyrůstal u tety Mimi. S matkou se ale pravidelně vídal i s jeho dvěma nevlastními sestrami - Juliou a Jacqui. Jejich matka ale zemřela při tragické automobilové havárii, když bylo Johnovi sedmnáct a s otcem se ani poté nevídal, stále byl někde na moři. V roce 1952 začal chodit na gymnázium, kde se seznámil s Petem Shottonem a společně založili skupinu The Quarry Man (podle názvu jejich školy). V roce 1957 se John seznámil s Paulem McCartneyem a vzal ho do kapely jako kytaristu. Pak už jen stačilo, aby se do kapely přidal George Harrison s Ringo Starrem a slavná hudební skoupina The Beatles byla na světě. John se roku 1962 oženil se svou spolužačkou Cynthií a měli spolu syna Juliana. Tohle manželství ale nevydrželo, v roce 1969 se rozvedli, aby John mohl být s Yoko Ono. Téhož roku se kapela rozpadla, především kvůli Johnovy, který na zkoušky vodil Yoko. A tak John začal pracovat s ní, natočili album (na jehož obale byli vyfoceni nazí, a tak ho muselli prodávat v igelitových sáčcích) a také vyzívali mír. V roce 1970 se Beatles oficiálně rozpadli a John se odstěhoval do USA. 8. prosince 1980 pozdě odpoledne, když se John zastaví, aby dal jednomu mladíkovi autogram, je zastřelen. Jeho vrahem je Mark David Chapman, duševně nemocný muž, kterému před chvílí daroval autogram. Svět truchlí nad ztrátou tohoto umělce.
Tak to je tak asi všechno, co jsem chtěla napsat. Mě upřímně se jeho písničky, celkově písničky Beatles líbí. Už moje prarodiče je poslouchali a já hrdě půjdu v jejich stopách :D. Jen mě strašně mrzí, že jsme přišli o všechny desky, které děda měl :(.
A co vy, máte rádi Beatles?? Nebo alespoň znáte nějakou jejich písničku??