Červen 2013

Holiday! Les Vacances! каникулы!

26. června 2013 v 22:23 | Angeee |  Píšu
S U M M E R 2 0 1 3 | via Facebook

Takže pokud umíte alespoň trochu anglicky, francouzsky nebo rusky, pochopili jste, že tenhle článek bude o prázdninách. Ano, brzy nám, studentům nastane dlouho očekávané volno. Vzpomínám si na začátek roku, jak už jsem se těšila na další prázdniny,a říkala si jak pomalu bude ten čas utíkat. A? Uběhlo to hrozně rychle, když si uvědomím, že už mě čeká poslední rok na nižším cyklu víceletého gymnázia. Hrůza! Ale o tom se teď bavit nechci, přece, kdo by se chtěl bavit o škole, když do prázdnin zbývají jen dva dny? Teda nevím jak u vás, my musíme trčet ještě dva dny ve škole, i když už vím o některých školách, kde dostávali vysvědčení dnes, achjo.
Ale zpátky k tématu, k prázdninám. Máte už nějaké plány? Já mám zatím jen jisté, že pojedu na dva tábory. Na jeden s mojí tureckou sestřenkou, která mluví jen anglicky, a tak budu mít alespoň příležitost k procvičení jazyka, když už nic jiného. Celý tábor bude na téma Harry Potter, což se mi, jako jeho velké fanynce zamlouvá. Druhý tábor už mě tolik nenadchnul, jedu na něj sice zadarmo, protože tam budu připravovat soutěže a tak podobně, přesto se mi tam moc nechce. To nejspíš proto, že hlavním tématem budou šmoulové. A já se vážně nehodlám každý večer převlíkat do kostýmu šmouly a modřit se! Ale snad to nějak zvládnu, možná by to mohla být i sranda, no snad :) Takže takhle mám vyřešené 3 týdny prázdnin, a co s tím zbytkem? Určitě pojedeu ještě k tetě na chatu a taky mám v plánu pořádně si uklidit pokoj a cvičit na kytaru To je tak asi vše, takže moje prázdniny zatím nijak nabytě nevypadají, ale to se napraví :)
Tak, to je asi všechno, co jsem chtěla napsat. Já vím, tenhle článek byl trochu slabší. Ale co byste ode mě chtěli po desáté večer? Když se víc stejně soustředím na poslouchání písniček :D (mimochodem momentálně poslouchám Green Day - Oh Love)

Les Paul

24. června 2013 v 10:52 | Angeee |  Píšu
Fotos da Linha do tempo
Další článek jsem se rozhodla napsat o elektrické kytaře, a to o typu Les Paul. Jelikož mi mamka slíbila, že pokud budu mít samé jedničky, jednu kytaru dostanu. Zatím to vypadá dost nadějně a tak jsem začala uvažovat o tom, jakou kytaru vlastně chci. Dlouho jsem vybírala mezi Stratocastrem a typem Les Paul a musím říct, že více se mi zamlouvá ,,LesPaulka". Tak zaprvé se mi více líbí vzhledovně a i zvuk je takový silnější.
Les Paul je jeden z nejznámějších modelů kytar vyráběných společností Gibson. S tímto návrhem přišel ve čtyřicátých letech dvacátého století kytarista Les Paul, návrch se ale zprvu nelíbil a v roce 1960 se dokonce přestaly kytary vyrábět. Slávu si vydobyly až v polovině šedesátých let, kdy si je oblíbili proslulí hudebníci jako Eric Clapton, Jimmy Page a další.
Gibson Les Paul je tedy jednou z nejuniverzálnějších elektrických kytar, kterou používají kytaristy napříč všemy žánry už několik tisíciletí!

Nejúžasnější město na světě, Londýn

23. června 2013 v 23:30 | Angeee |  Píšu

Mám ráda spoustu měst - Paříž, New York, Los Angeles, Liverpool, Prahu, ale nejlepším z nich je určitě Londýn. Nemůžu to sice objektivně posoudit, protože z těch měst, které jsem vyjmenovala jsem byla pouze v Praze a v Londýně.
Předevčírem jsem byla v Londýně a musím přiznat, že jsem jím naprosto okouzlená. Doufám, že tam jednou budu bydlet! Možná to bylo těmi nádhernými stavbami, atmosférou toho města nebo lidmy, se kterými jsem tam byla. Jednoduše řečeno, všechno bylo dokonalé!! :)
A teď nějaké základní informace o Londýně. V dnešní době má přes sedm miliónů obyvatel a je tedy největším městem v Evropě, před sto lety byl i největším městem na světě. Žije zde spousta lidí z různých částí světa a proto se zde hovoří 150 jazyky. Můžete zde vidět význěmné pamětihodnosti jako St. Paul's Cathedral, Trafalgar Square, Whitehall, Houses of Parliament nebo Westminster Abbey. Spousta turistů také zamíří do Londýna, aby se ,,proletěla'' na Londýnském oku, podívala se na Buckinghamský palác, slavný zvon Big Ben nebo čínskou čvrť.
Tenhle článek byl sice trochu kratší, ale prostě jsem sem musela napsat. Zaprvé, jsem sem už skoro tři měsíce nenapsala a zadruhé, jsem prostě z toho školního výletu do Anglie hrozně nadšená!! :D