A jako další... nejslavnější filmový tvůrce - Alfred Hotchcock

16. července 2013 v 10:46 | Angeee |  Píšu

Přesto že je Alfred Hitchcock jedním z nejslavnějším filmovým režisérem, nikdy se mu nepodařilo získat Oskara, a to i přesto, že byl v kategorii nejlepšího režiséra nominován hned pětkrát.
Alfred Hitchcock se specializoval především na psychologické thrillery, proto je nám taky znám jako ,,mistr napětí''. Jeho njznámějším filmem je nejspíš Psycho, americký hororový snímek, natočený roku 1960 podle románu Roberta Blocha.

Film je o mladé ženě, Marion, která svému zaměstnavateli ukradne peníze a ubytuje se v motelu, kde je jen jeho majitel s matkou. Při sprchování je Marion zabita nožem. Z toho majitel motelu nepřímo obviňuje svoji matku, nicméně koupelnu uklidí a Marion odveze do bažiny. Zmizelou Marion ale brzy začne hledat její sestra a Mariin milenec Sam. Společně si najmou soukromého detektiva. Ten najde stopu, která vede až do toho motelu, kde zpovídá majitele. Při tom zjistí, že jeho matka už je několik let po smrti. V tomtéž motelu je také Marionina sestra napadena osobou v ženských šatech, zjistí, že je to majitel motelu převlečený za svou mrtvou matku. V závěrečné scéně je vysvětleno, že svou matku zabil a propadl duševní chorobě, kdy se za ni vydával. Přiznám se, že když jsem psala o čem ten film je, malinko jsem použila wikipedii, protože pro mě bylo opravdu těžké stručně popsat o čem Psycho je. A ano, vážně je to trochu psycho. Mezi další jeho úspěšné filmy se pak řadí například Ptáci či Marnie.
Hitchocock zemřel roku 1980 v Kalifornii a má vlastní hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Rose / SBéčko <3 / Jane Rose / SBéčko <3 / | Web | 16. července 2013 v 20:52 | Reagovat

Alfred dělal podle mě skvělý horory :) i když já horory vůbec nemusím :(

2 Baush Baush | Web | 19. července 2013 v 9:46 | Reagovat

Já žádnej ještě neviděla, ale taťka mi pučil Ptáky, tak se na ně asi podívám ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama